Atletická olympiáda Frýdek Místek 22 – 23 září

Ve čtvrtek 22 září, jsme se vydali vlakem do Frýdku Místku na atletické závody ve složení: Anička, Jitka, Simča, David, Eda, Honza, Imra, Laďa, Lukáš a Radek.

První den ještě nebyl pojat sportovně, dojeli jsme do hotelu Srdce Beskyd, kde jsme byli ubytovaní. Čekal zde na nás doprovodný program, kdy jsme si mohli zastřílet z airsoftové pistole. Taková moderní vzduchovka J Dále jsem si mohli vyzkoušet jízdu na koloběžkách, projít se po krásném okolí.

Po obědě bylo povídání o minulých ročnících, promítání filmů o závodech, prohlídka albumů. Letos byl totiž jubilejní 20 ročník.

Po večeři byla nachystána diskotéka, na kterou jsme se moc těšili a kde jsme mohli poynat nové kamarády.

Vzhledem k tomu, že ráno byl budíček již v 6 hodin ráno, bohužel jsme museli v deset končit a hajdy do postelí.

Po snídani jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl do Frýdku na atletický stadión.

Po dlouhém slavnostním nástupu to konečně ya krásného slunečného počasí začalo. Zde se ukázalo, zda tréninky k něčemu byly. Soutěžili jsme v těchto disciplínách: sprint na 50m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh na 400m štafeta 5x80m a přetahovaná lanem.

Snad nejobávanější disciplínou byl běh na 400m. Vzhledem k tomu, že v tréninku jsme běhali delší trasy, to s překvapením tak velký problém nebyl, i když jsme si v závodním tempu sáhli až na dno svých sil. Největší radost z toho měla Simča, která zvládla celou trasu uběhnout.

Naší nejsilnější disciplínou se ovšem ukázalo přetahování lanem. V tom jsme se dostali až do finále, kde nás čekal boj o první místo. Toto už ale bylo nad naše síly a někteří prohru doslova obrečeli. Až po chvíli nám došlo, že 2 místo y 25 družstev je úžasný výsledek,

V součtu bodů ze všech disciplín nakonec naše dvě družstva obstála Družstvo A skončilo na 17 místě a družstvo B na místě 6.

Všem kteří pro nás tyto závody připravili, moc děkujeme a těšíme se zase za rok.